flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На цій сторінці Ви можете ознайомитись із найбільш поширеними запитаннями, які можуть виникнути в процесі підготовки звернення до суду . Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що надані таким чином відповіді носять виключно інформаційний характер.

 

 

Яка адреса суду та як до нього дістатись?

Овідіопольський районний суд Одеської області знаходиться за адресою : 67801, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь вул. Берегова, 9. До будівлі суду Ви зможете дібратися  такими маршрутними таксі ( м. Одеса) від автостанції « Привоз»  маршрутні таксі № 38 ( пряма до кінцевої зупинки) та № 748( Одеса – Надлиманське); з автостанції ринок « Южний» № 535 ( до кінцевої зупинки). З місця Іллічівськ маршрутне таксі № 18 від кінотеатру « Нептун»

 

 

Який режим роботи суду?

Овідіопольський районний суд Одеської  області працює  пн.- чт. з 08:00 до 17:00; пт. з 08:00 до 15:45; перерва з 12:00 до 12:45.

 

 

Що потрібно мати з собою для участі у судовому засіданні?

Для участі у судовому засідання при собі необхідно мати документ, який підтверджує вашу особу, якщо ви є стороною по даній справі. У разі якщо ви є представником чи адвокатом сторони по справі в додаток при собі необхідно мати довіреність від сторони по справі на ваше ім’я, або ж ордер і витяг з договору відповідно.

 

 

Як звернутися до суду?

Суд розглядає тільки письмові звернення, які відповідають установленій законом формі. З формою та змістом позовної заяви Ви можете ознайомитись у статті 119 ЦПК України. А також з статтею 120 ЦПК України « Подання копії позовної заяви та доданих до неї документів». Заявник готує звернення до суду самостійно або за допомогою адвокатів чи інших фахівців у галузі права, які надають юридичні консультації з цього приводу.

Відповідно до ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу і є вільним у виборі захисника своїх прав. Зразки заяв ви можете знайти в розділі для громадян на нашому сайті .

Прийом заяв та інших документів, які безпосередньо стосуються розгляду судових справ, здійснюється працівниками загальної канцелярії. Зазначені документи можуть також надсилатися поштою на адресу суду : 67801, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь вул. Берегова, 9  та на електронну скриньку суду: inbox@ovd.od.court.gov.ua. Письмові звернення реєструються, належно оформлюються і передаються судді.

 

 

Як дізнатись, чи надійшли Ваші документи ( позовна заява) до нашого суду, хто головуючий суддя по даній справі, який номер провадження?

Потрібну Вам   інформацію можна отримати за телефоном (251) 3-13-30 та особисто завітавши до суду. Працівники суду, які проводять прийом громадян, не вправі давати юридичні консультації або виконувати прохання чи вимоги, що не входять до їхніх посадових обов'язків.

 

 

Як я можу ознайомитись з матеріалами справи?

Для ознайомлення з матеріалами справи необхідно звернутись  до загальної канцелярії суду з відповідною заявою,  приклад такої заяви ви можете знайти  на нашому сайті , або ж заповнити у секретаря судового засідання, який відповідає за ознайомлення з даною справою, готовий бланк заяви.Бажано завчасно повідомити секретаря судового засідання про ваше бажання ознайомитись з матеріалами справи особисто або ж за телефоном (251) 3-13-30.

Для ознайомлення з матеріалами справи при собі необхідно мати документ, який підтверджує вашу особу, якщо ви є стороною по даній справі. У разі якщо ви є представником  сторони по даній справі в додаток при собі необхідно мати довіреність від сторони по справі на ваше ім’я.

Секретар судового засідання надасть можливість ознайомитись з матеріалами справи не пізніше наступного робочого дня після надходження відповідної заяви, але як правило, можливість ознайомитися з матеріалами справи надається в день звернення.

У відповідності до ст. 27 ЦПК України, при ознайомленні з матеріалами справи особа має право робити витяги зі справи та знімати копії з документів.

Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду. Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином пошкоджувати матеріали справи.

 

 

На протязі якого часу після прийняття позовної заяви буде призначено справу до розгляду ( відкриття провадження у справі)?

Відповідно до частини 4 статті 122 ЦПК України питання про відкриття провадження у справі або про відмову у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше трьох днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків, та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання ( перебування) фізичної особи. Після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі  відповідно до статті 127 ЦПК України  секретар судового засідання надсилає особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження у справі . Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачу надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а третій особі - копія позовної заяви. Також всім сторонам по справі направляються судові повістки, де буде вказано день, час та місце судового засідання.
Подробнее:
http://kodeksy.com.ua/tsivil_nij_protsesual_nij_kodeks_ukraini/statja-127.htm  

Дізнатись про дату та час судового засідання у вас є можливість  по телефону (251) 3-13-30, а отримати повістку можливо поштою та  особисто, попередньо домовившись з секретарем судового засідання за вищевказаним номером телефону.

 

 

Які наслідки неявки в судове засідання?

Суд відкладає розгляд справи в разі неявкиу судове засідання особи, яка бере участь у справі, щодоякої немає відомостей про вручення їй судової повістки абоза її клопотанням, коли повідомлені нею причини неявки буде  визнано судом поважними. Неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи. (ст. 169 ЦПК України).

 

 

Яка процедура отримання судового  рішення?

Копії  повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення  тільки вступної  та резолютивної частин  судового рішення,  особам,  які брали участь у справі  і  були присутні  у судовому  засіданні, негайно  після  його проголошення видаються копії  судового рішення  із  викладом вступної  та резолютивної частин. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії повного судового  рішення надсилаються  рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються  їм під розписку безпосередньо в суді (ст.222 ЦПК України). Для отримання копії судового рішення необхідно звернутись до загальної канцелярії з відповідною заявою, приклад якої ви зможете знайти на нашому сайті http://www.court.gov.ua/sud1521/inform/exampl1/:  або особисто, попередньо домовившись з секретарем судового засідання за телефоном (251) 3-13-30.

Якщо під час розгляду справи брав участь представник, копія  рішення, яка  надіслана представникові, вважається надісланою й особі, яку він представляє.

Додатково роз’яснюємо, що Законом України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року передбачено право кожного громадянина на доступ до судових рішень. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, надано можливість пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їх частин. Судові рішення офіційно оприлюднені на веб-порталі судової влади України за адресою в Інтернеті http://reyestr.court.gov.ua/

 

 

Коли судове рішення  набирає законної сили?

У відповідності до ст. 223 ЦПК України рішення  суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Після набрання рішенням суду законної сили сторони та треті особи із самостійними вимогами, а також їх правонаступники не можуть знову заявляти в суді ту саму позовну вимогу з тих самих підстав, а також оспорювати в іншому процесі встановлені судом факти і правовідносини.

 Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 3 цього Кодексу, рішення суду, що набрало законної сили, є обов'язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу.

Якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.
Подробнее:
http://kodeksy.com.ua/tsivil_nij_protsesual_nij_kodeks_ukraini/statja-223.htm