Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно рішення зборів суддів Овідіопольського районного суду Одеської області від 26.10.2012 затверджено "Положення про апарат Овідіопольського районного суду Одеської області", розроблене керівником апарату суду та погоджене начальником ТУ ДСА України в Одеській області.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення зборів суддів
Овідіопольського районного
суду Одеської області
«26» жовтня 2012 року
ПОЛОЖЕННЯ
про апарат Овідіопольськогорайонного суду Одеської області
I. Загальні положення
1. Апарат Овідіопольського районного суду Одеської області (далі – апарат суду) здійснює організаційне забезпечення роботи суду відповідно до статті 149 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 2453- VI від 07.07.2010 року.
2. У своїй діяльності апарат суду керується Конституцією України, законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами,постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, рішеннями зборів суддів Овідіопольського районного суду Одеської області,Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, а також наказами і розпорядженнями голови суду, наказами керівника апарату суду,дорученнями його заступника та цим Положенням.
3. Голова суду контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування заохочень або накладення дисциплінарних стягнень відповідно до законодавства.
4. Положення про апарат Овідіопольського районного суду Одеської області розробляється керівником апарату суду на підставі Типового положення про апарати місцевого,апеляційних судів затвердженого наказом ДСА України від 28 вересня 2012 року № 115 та погоджується начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області та затверджується зборами суддів.
5. Структура і штатна чисельність апарату Овідіопольського районного суду Одеської області затверджуються в межах видатків на утримання суду територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Одеській області за погодженням із головою суду.
6. Апарат здійснює організаційне забезпечення роботи суду, спрямоване на діяльність по здійсненню правосуддя, створення необхідних умов для реалізації прав і виконання обов’язків учасників судового процесу, забезпечення функціонування суду як державної установи.
7. Організаційне забезпечення становлять заходи фінансового, матеріально – технічного , кадрового, інформаційно – аналітичного, соціально – побутового, організаційно – технічного характеру, спрямовані на належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду.
8. Правовий статус працівників апарату суду визначається законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", іншими законами та нормативно правовими актами України, відповідними положеннями та посадовими інструкціями.
ІІ. Структура, штат та правовий статус працівників апарату суду
9. Правовий статус працівників апарату суду визначається законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», трудовим законодавством. Оплата праці працівників апарату суду встановлюється відповідно до класифікації посад державних службовців з урахуванням особливостей та характеру роботи .
10. Структура і штатна чисельність Апарату за погодженням з головою суду затверджуються територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Одеській області в межах видатків на утримання суду.
11. В Апараті суду утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до суду, а також виконує інші завдання, визначені положенням про канцелярію, яке затверджується керівником Апарату суду.
12. До штату Апарату Овідіопольського районного суду Одеської області входять секретарі судового засідання, судові розпорядники, консультанти, інші державні службовці, а також працівники, які виконують функції з обслуговування апарату суду,службові обов'язки яких визначаються посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату суду.
13. Призначення на посаду та звільнення з посади працівників Апарату, присвоєння їм рангів державного службовця, застосування до них заохочень, накладання дисциплінарних стягнень здійснюються керівником Апарату. Добір працівників Апарату здійснюється на конкурсній основі.
14. Кожний суддя суду може мати помічника, правовий статус і умови діяльності якого визначаються Законом України “Про судоустрій і статус суддів” та Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженим рішенням Ради суддів України від 25 березня 2011 року № 14. Помічник судді з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише відповідному судді.
15. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. Помічники суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату суду, на них поширюється дія Закону України «Про державну службу».
16. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду на час виконання суддею повноважень судді відповідного суду. Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді.
17. Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю та Закону України "Про державну службу" на підставі заяви про звільнення за власним бажанням або за мотивованим поданням судді, а у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) - за наказом керівника апарату суду.
У разі припинення повноважень судді відповідного суду помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством.
18. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до його трудового стажу в галузі права.
19. В суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
20. Порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності,затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 14 липня 2011 року № 112 та погодженого рішенням Ради суддів України від 24 червня 2011 року № 32.
21. Для забезпечення суддів, працівників апарату суду нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки формують друковані видання та комп’ютерні бази даних.
22. Бібліотека суду здійснює свою діяльність на підставі Положення про бібліотеку, яке затверджується Державною судовою адміністрацією України.
IІI. Основні функції апарату суду
23. Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" апарат суду виконує такі функції із забезпечення роботи суду:
1) у сфері організаційного забезпечення:
здійснює виконання наказів і розпоряджень голови суду, наказів керівника апарату суду;
здійснює ведення судової статистики, забезпечує підготовку аналітичних довідок, таблиць, узагальнень з питань судової статистики судову статистику та здійснює аналіз судової практики;
формує статистичні звіти про роботу суду, огляди статистичних даних про підсумки діяльності суду;
забезпечує облік та узагальнення пропозицій і зауважень, висловлених на зборах суддів суду;
забезпечує організацію та проведення судових засідань, робочих нарад, міжнародних зустрічей, прес-конференцій та інших заходів;
бере участь у підготовці проектів перспективних і поточних планів роботи суду, забезпеченні їх виконання, готує аналітичні матеріали щодо їх реалізації;
організовує прийом громадян, розгляд їх пропозицій, заяв і скарг, що надходять до суду;
бере участь у роботі з планування та проведення мобілізаційної підготовки в суді в умовах воєнного стану;
бере участь у забезпеченні безпеки суддів і працівників апарату суду в умовах надзвичайних ситуацій та надзвичайного стану;
забезпечує розроблення проектів відповідних актів стосовно організації внутрішньої діяльності суду;
2) у сфері документального та інформаційно-технічного забезпечення:
- забезпечує ведення протоколів зборів суддів суду, нарад, прес-конференцій тощо;
- забезпечує ведення журналів (протоколів) судового засідання, фіксування судового процесу (судових засідань) технічними засобами, проведення відеоконференцій;
- забезпечує ведення контрольних примірників актів законодавства України;
- розробляє та здійснює заходи щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за їх додержанням;
- забезпечує належну організацію роботи з документами в апараті суду, правильність їх оформлення та своєчасність проходження, приймання, реєстрації і експедиційної обробки;
- аналізує, опрацьовує та доставляє службову кореспонденцію відповідним адресатам;
- впроваджує передові технології організації роботи з документами в суді;
- забезпечує опрацювання, друкування, тиражування матеріалів та документів, пов'язаних із діяльністю суду;
- забезпечує розсилання в установленому порядку судових рішень, а також судових повідомлень та викликів;
- забезпечує підготовку і складання документів відповідно до чинного законодавства України та інструкції з діловодства у суді;
- організовує користування, облік та зберігання документів суду, комплектування архіву, підготовку документів та архівних справ для передачі їх у встановленому порядку на постійне зберігання чи знищення, а також забезпечує дотримання режиму секретності;
- забезпечує функціонування, методичне і технологічне ведення відповідних баз даних інформаційних комп'ютеризованих систем індивідуального та колективного користування;
- здійснює інформаційно-технічне забезпечення судових засідань, зборів суддів;
- організовує бібліотечно-інформаційну роботу в суді;
- забезпечує функціонування автоматизованої системи документообігу суду,
автоматизованого розподілу справ між суддями;
- забезпечує заходи взаємодії суду із засобами масової інформації;
- забезпечує підготовку та поширення матеріалів про діяльність суду;
- вивчає та узагальнює питання, які порушуються громадянами в їх зверненнях
відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян";
- організовує роботу щодо виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації";
- здійснює інформаційне наповнення веб-сайта суду;
- здійснює організацію доступу користувачів (суддів і працівників апарату суду) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і контроль за дотриманням вимог щодо захисту інформації;
- забезпечує надсилання електронних копій судових рішень до Єдиного реєстру судових рішень;
- вживає заходів щодо забезпечення підписувачів ключами електронного цифрового підпису;
3) у сфері фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення:
розробляє проекти штатного розпису та кошторису видатків на утримання cуду;
забезпечує підготовку пропозицій щодо обсягів фінансування суду;
здійснює заходи щодо фінансового, кадрового забезпечення суддів та працівників апарату суду;
забезпечує роботу з кадрами апарату суду та ведення кадрового діловодства суду;
забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної служби з питань управління персоналом суду;
здійснює добір персоналу суду;
забезпечує організацію заходів з підвищення рівня професійної компетентності персоналу суду;
здійснює документальне оформлення вступу на державну службу, її проходження та припинення;
здійснює аналітично-консультативне забезпечення роботи керівника державної служби в суді з питань управління персоналом та вносить йому відповідні пропозиції щодо вдосконалення роботи з персоналом суду;
забезпечує у взаємодії з Державною судовою адміністрацією України та територіальними управліннями Державної судової адміністрації України суддів та працівників апарату суду необхідними засобами зв'язку та іншою оргтехнікою, здійснює господарське обслуговування cуду;
забезпечує дотримання вимог Закону України "Про охорону праці".
IV. Керівник апарату суду
24. Апарат суду очолює керівник апарату суду.
Керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області та заступника керівника апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області за поданням голови суду.
25. На посаду керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області призначається особа, яка має вищу юридичну, економічну освіту або вищу освіту у галузі державного управління з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на посадах державної служби відповідної групи/ підгрупи або на відповідних посадах в органах місцевого самоврядування не менше трьох років, чи стаж роботи за фахом в інших сферах не менше п'яти років.
26. Керівник апарату суду підзвітний зборам суддів відповідного суду.
Заохочення або накладення дисциплінарного стягнення стосовно керівника апарату суду та його заступника застосовується начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області за поданням голови суду.
27. Керівнику апарату суду безпосередньо підпорядковані заступник керівника апарату суду, працівники апарату суду.
28. Керівник апарату суду відповідно до наданих повноважень:
здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організацію роботи працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду;
взаємодіє з територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Одеській області, органами суддівського самоврядування, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду;
організовує та контролює ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді;
забезпечує підготовку планів роботи суду, які затверджуються головою суду, а також здійснює контроль за виконанням запланованих заходів;
координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань;
здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, інформаційно-нормативного забезпечення їх діяльності;
організовує та забезпечує розроблення і подання на затвердження в установленому порядку структури та штатної чисельності апарату суду, а також кошторису видатків на утримання суду;
затверджує посадові інструкції працівників апарату суду;
організовує та контролює роботу з фінансового та кадрового обслуговування апарату суду;
забезпечує виконання працівниками апарату Правил поведінки працівника апарату суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33, а також правил внутрішнього трудового розпорядку і трудової дисципліни;
є керівником державної служби суду, забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері державної служби;
затверджує профілі професійної компетентності посад державної служби та вимоги до освітньо-професійного рівня, напряму підготовки (спеціальності), досвіду роботи та інші вимоги;
організовує проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби та забезпечує його прозорість і об'єктивність;
призначає осіб на посади державної служби та звільняє їх з посад;
присвоює ранги державним службовцям, які займають посади державної служби;
виконує функції роботодавця для працівників апарату суду, які не є державними службовцями;
забезпечує організацію підвищення рівня професійної компетентності державних службовців;
забезпечує ефективне функціонування системи оцінювання результатів службової діяльності державних службовців;
забезпечує дотримання державними службовцями службової дисципліни;
приймає в межах своїх повноважень рішення про заохочення державних службовців та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності;
здійснює інші повноваження керівника державної служби в державному органі відповідно до Закону України "Про державну службу";
здійснює організаційні заходи щодо підтримання приміщення суду в стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, інформаційно-технічного забезпечення, створення безпечних і комфортних умов для суддів, працівників апарату суду та осіб, які перебувають у суді;
забезпечує виконання рішень зборів суддів з питань внутрішньої діяльності суду;
здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву та роботи бібліотеки суду;
організовує облік, видачу, знищення посвідчень працівників апарату суду, помічників суддів;
організовує контроль за обліком речових доказів, не приєднаних до справи, вживає заходів щодо обладнання спеціальних приміщень і сховищ для їх зберігання;
виконує доручення голови суду, рішення зборів суддів щодо організаційного забезпечення діяльності суду.
29. Керівник апарату суду в межах повноважень, наданих йому законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", видає накази з кадрових питань щодо працівників апарату суду (державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування), а також щодо помічників суддів (за поданням судді) стосовно призначення на посади, звільнення з посад, переведень на інші посади, просування по службі, встановлення рангів державних службовців, надання відпусток, застосування заохочень, накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічного оцінювання результатів службової діяльності, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, підвищення рівня професійної кваліфікації (компетентності) працівників апарату суду).
30. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення діяльності суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду.
31. Керівник апарату суду звітує перед зборами суддів про діяльність апарату суду.
Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду.
У зв'язку з висловленням недовіри, керівник апарату суду звільняється з посади у порядку, встановленому частиною третьою статті 149 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та Закону України "Про державну службу".
32. На час відсутності керівника апарату суду його обов'язки виконує заступник керівника апарату.
Повноваження заступника керівника апарату суду визначаються посадовою інструкцією, яка затверджується керівником апарату суду.
33. У разі відсутності заступника керівника апарату суду тимчасове виконання обов'язків за посадою відсутнього керівника апарату суду покладається на іншого працівника апарату суду наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області за поданням голови суду.
34. Керівник апарату суду та його заступник мають посвідчення, що підтверджують їх особу та повноваження.
Посвідчення керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області та його заступника підписує начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.
35. Щорічні та додаткові відпустки керівнику апарату суду, заступнику керівника апарату суду надаються відповідно до вимог Кодексу законів про працю України, законів України "Про державну службу" та "Про відпустки". Накази про відпустки керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду видає голова відповідного суду згідно із затвердженим графіком відпусток.
V. Повноваження працівників апарату суду
36. Працівники Апарату мають права і виконують обов'язки, визначені посадовими інструкціями, затвердженими керівником Апарату.
37. Працівники Апарату:
- Забезпечують організацію та своєчасне і якісне виконання покладених на них обов’язків та завдань, несуть за це персональну відповідальність;
- Здійснюють функції, передбачені у Положенні про канцелярію та у посадових інструкціях працівників апарату;
- Приймають участь в зборах, оперативних нарадах, навчаннях, семінарських заняттях, що проводяться керівником апарату, територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Одеській області;
- Є підзвітними та підконтрольними керівнику апарату суду.
38. Працівники апарату мають право:
- Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", “Про судоустрій і статус суддів ” та іншими актами законодавства;
- На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу;
- Отримувати матеріально-технічне забезпечення для виконання покладених на них обов'язків та завдань;
- Вносити в межах своєї компетенції пропозиції щодо вдосконалення роботи суду;
- Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
39. Працівники апарату суду мають посвідчення, що підтверджують їх особу та повноваження.
Посвідчення працівників апарату суду підписуються керівником апарату суду.
40. Щорічна та додаткові відпустки працівникам апарату суду, надаються в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України, законами України « Про державну службу» та « Про відпустки».
41. Працівники Апарату зобов'язані забезпечувати організацію, своєчасне і якісне виконання покладених на них обов’язків та завдань; дотримуватися Конституції України, Законів України “ Про державну службу ”, “ Про судоустрій і статус суддів ”, " Про запобігання та протидію корупції ”, вимог трудового законодавства, інших нормативно-правових актів, Присяги державного службовця, Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, Загальних правил поведінки державного службовця, Правил поведінки працівника суду, Правил внутрішнього трудового розпорядку суду, посадових інструкцій, правил охорони праці та протипожежної безпеки, інструкцій по роботі з документами, вимог інших документів, які стосуються роботи суду; дотримуватись встановлених правил ведення діловодства; виконувати свою роботу у взаємодії з іншими працівниками; використовувати комп'ютерну техніку та засоби оргтехніки з метою підвищення ефективності та якості своєї роботи, суду в цілому;вимог інших документів, які регламентують роботу суду, а також постійно підвищувати свій професійний рівень та ділову кваліфікацію( компетентності).
Керівник апарату Овідіопольського
районного суду
Одеської області Т.В. Богатирьова
ПОГОДЖЕНО
Начальник територіального
управління Державної судової адміністрації
України в Одеській області В.Д. Куценко