Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Цивільний кодекс України встановлює шестимісячний строк для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини.
Але часто буває, що власник земельної ділянки помер, а його спадкоємці не поспішають переоформити на себе право власності на неї. Причини цього різні, хтось працював за кордоном, хтось хворів, а хтось просто не знав про смерть. Для того, щоб вирішити це питання, необхідно здійснити наступні дії.
Крок 1
Звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. У разі, якщо строк дійсно пропущений, необхідно отримати письмову відмову (такий документ потім знадобиться у суді).
Важливо: На сьогодні право видачі свідоцтва про право на спадщину належить як державним, так і приватним нотаріусам за місцем відкриття спадщини.
Увага!Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо ж місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Крок 2
Скласти позовну заяву про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позовна заява подається також за місцем відкриття спадщини. До позову обов’язково слід додати свідоцтво про смерть. Якщо таке свідоцтво у вас відсутнє, підтвердженням часу відкриття спадщини може бути актовий запис про смерть або повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, видані органом ДРАЦС.
Зразок позовної заяви можна завантажити на сайті zem.ua
Увага!Закон надає право спадкоємцям, які пропустили строк на прийняття спадщини, визначити в судовому порядку додатковий строк для прийняття спадщини тільки у випадку, коли причини такого пропуску є поважними. Поважність таких причин слід детально обґрунтувати у позовній заяві та підкріпити її певними доказами (наприклад, доказом тривалої хвороби може бути довідка з лікувального закладу або листок тимчасової непрацездатності). Візьміть до уваги, що у разі, якщо суд визнає причини пропуску неповажними, у задоволенні позову буде відмовлено!
Важливо:У позовних вимогах слід визначати тривалість додаткового строку для прийняття спадщини.
Крок 3
У разі, якщо суд прийняв рішення про визначення вам додаткового строку для прийняття спадщини, вам необхідно протягом такого строку звернутись до нотаріуса із заявою проприйняття спадщини.
zem.ua