flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що треба знати кандидатам до ІР-суду (поради ВККС)

09 листопада 2017, 09:14

Бажаючим йти на конкурс до ІР-суду передусім варто уважно вивчити, які документи слід подавати та як їх оформляти. А також ознайомитися з порадами ВККС у відеозверненнях та питаннях-відповідях, що надавались під час конкурсу до Верховного суду.

 

 

Про це сказав секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка під час круглого столу «Конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності: чого чекати учасникам?», організованого Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та ВККС, передає кореспондент «ЗіБ».

Участь в конкурсі можуть взяти судді з трирічним стажем. І С.Щотка наголосив, що додаткових вимог, як-то профільне навчання, досвід роботи за спеціалізацією, відповідне стажування тощо законодавець не передбачив. А також патентні повірені й адвокати, які мають стаж 5 років та досвід представництва у відповідних справах в суді.

При цьому, зверталась увага, що патентним повіреним треба мати вищу юридичну освіту, але до стажу роботи зараховуватиметься й попередня діяльність у відповідному статусі без наявності такої освіти.

Що ж до адвокатів, то вже немає вимоги підтверджувати досвід представництва в судах виключно судовими документами. Будуть враховуватись і договори зі сторонами на представництво, довіреності й ін. Однак, як додав голова ВККС Сергій Козьяков, сам лише договір не свідчитиме про відповідність кандидата вимогам, але може бути підтверджуючим доказом у сукупності документів.    

То ж у ВККС радять відповідально поставитись до підготовки документів, і наголошують, що «це посильна робота, й документи можна зібрати». Також особливо патентним повіреним та адвокатам слід звернути увагу на заповнення електронної декларації та декларації доброчесності й родинних зв’язків.

Крім того, треба додавати до анкет інформацію про участь у конференціях, виступи, публікації тощо. Це матиме значення під час оцінювання показників ефективності, за які можна буде отримати до 80 балів (для порівняння, за тестове завдання – 90 балів, практичне – 120 балів). 

 «І хтось отримає стабільну хорошу серйозну перспективну роботу на довгі-довгі роки. І в перспективі, якщо вдасться, цей суд утворить ту сталу зрозумілу судову практику, до якої буде мало претензій», – вважає С.Щотка.

А С.Козьяков також порадив подивитися в Ютьюбі 10-20 співбесід із кандидатами до ВС, щоб розуміти, як це відбувається. «Чи треба нервувати? Нервувати не треба. Треба хвилюватись», – сказав він. Крім того, не варто перед іспитом зловживати заспокійливим.

 

© Закон і Бізнес