Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Правнича професія у розвинутих країнах світу позиціонується як єдине ціле. В Україні ж розподіл правників негативно позначається на інтересах осіб, утягнутих в орбіту судочинства. Чи стане єдиний кодекс етики кроком до фахового об’єднання?
Розвиток адвокатури потребує кардинальних змін, які мають відбуватися відповідно до світових стандартів. Про це українські та іноземні правники подискутували під час круглого столу з питань регулювання правничої професії та етики, організованого Асоціацією правників України.
На думку юристів, ще кілька років тому подібна тема була б неактуальною. Але сьогодні ситуація стала іншою. Процес, який був запущений з обговоренням законопроекту №9055, продемонстрував, що адвокатура може об’єднуватися.
Подібне піднесення, на думку учасників круглого столу, проілюструвало, що українські адвокати готові до протистояння новим викликам, з якими їм доведеться стикнутись у найближчому майбутньому. Серед них: нерозуміння суспільством ролі адвоката в судовому процесі та ототожнення з клієнтом; дисбаланс прав та гарантій усіх учасників процесу, зокрема сторони захисту та сторони обвинувачення; відстороненість адвокатів від питань самоврядування; низький професійний та етичний рівень окремих правників.
Велику роль у цьому має відіграти Національна асоціація адвокатів України. Зокрема, актуальною стане проблематика встановлення етичних стандартів. Так, уже сьогодні правнича спільнота активно обговорює можливість їх уніфікації в єдиному етичному кодексі для адвокатів, суддів та прокурорів.
Не виключено, що створення цього документа стане першим кроком до об’єднання правничої професії під егідою єдиної асоціації на кшталт American Bar Association у США. Без такого об’єднання, вважають окремі експерти, прийняття кодексу не матиме сенсу.