Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
05 липня 2019 року голова суду Кириченко Павло Леонтійович та в. о. керівника апарату суду Пустовіт Аліса Миколаївна провели робочу зустріч з прокурором Іллічівської місцевої прокуратури юрист 1 класу Єфановою Оленою Іллівною, начальником Овідіопольського РВ ДВС ГТУЮ в Одеській області Костенком Романом Васильовичем, заступником начальника Овідіопольського ВП ГУНП України в Одеській області підполковником поліції Афанасьєвим Віталієм Олександровичем, заступником начальника Овідіопольського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області майором внутрішньої служби Колесник Оленою Михайлівною щодо проблемних питань виконання рішень суду відносно осіб, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за несплату аліментів.
07.12.2017 року парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-VIII.
Так, статтею 183-1 (несплата аліментів) КУпАП передбачено відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Повноваження складання протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 183-1 КУпАП надані державному виконавцю. Даний протокол, крім загальних відомостей, має містити: дату пред’явлення виконавчого документа до виконання, реквізити виконавчого провадження із посиланням на резолютивну частину виконавчого документа, розмір і період заборгованості. До протоколу мають додаватись: копія виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження, розрахунок заборгованості та інші необхідні документи.
Досліджуючи відповідальність за невиконання аліментних зобов’язань, потрібно зазначити, що на сьогодні в Україні існує проблема відсутності реальної можливості стягнення аліментних заборгованостей, особливо коли боржник немає офіційного доходу, зареєстрованого на нього майна, і механізм притягнення до відповідальності за невиконання обов’язку щодо утримання неповнолітніх дітей недосконалий. Потрібно шукати нові важелі впливу і стимулювання боржників зі сплати аліментів належно та вчасно виконувати свій обов’язок щодо утримання, що сприятиме забезпеченню прав дітей.
Проте, проблемним питанням, яке постає під час виконання рішень суду по справам даної категорії є те, що боржник перебуває за межами України. Органом пробації, на яких покладено обов’язок виконання таких рішень не може бути здійснено запит до прикордонної служби та не можуть боржника оголосити у розшук. Виходом з даної ситуації є звернення державної виконавчої служби до органів Національної поліції щодо перевірки за місцем мешкання та можливого приводу боржника.
Прес-служба Овідіопольського районного суду Одеської області